Nasz zespół

nasz zespół
Wybierz dział:

Zarząd

Marcin Jaworek
Prezes Zarządu

Marcin Jaworek

Współzałożyciel testDNA.

Na pomysł otwarcia laboratorium badań genetycznych wpadł w Niemczech, gdzie wraz z dobrym kolegą z czasów studenckich pracowali w firmie z tej samej branży.

Ukończył studia na Akademii Ekonomicznej (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny) w Krakowie.

W swojej pracy chciałby więcej czasu poświęcać na rozwój nowych produktów, a mniej na formalności.

Niepoprawny gadżeciarz, od lat walczy (niezbyt skutecznie) ze swoim niezorganizowaniem i “zbieractwem”.

Fan piłki nożnej, Formuły 1 i filmów kryminalno-szpiegowskich.

Wolny czas spędza jeżdżąc na rowerze oraz podróżując z rodziną (żoną i dwójką synów) i znajomymi.

Barbara Prokurat
Dyrektor ds. operacyjnych

Barbara Prokurat

Dba o to, aby wszystkie procesy w firmie były prowadzone skutecznie i efektywnie. Bierze czynny udział w wprowadzaniu nowych produktów i działaniach strategicznych firmy. Najbardziej cieszy ją rozwój ludzi, z którymi bezpośrednio współpracuje oraz osiąganie wyznaczonych celów. To typ, który nie umie zwolnić i odpoczywać, gdyż szkoda jej na to czasu.

Jej mocną stroną jest wielozadaniowość i dobra organizacja pracy. Lubi, kiedy ludzie nie obnoszą się ze swoimi stanowiskami czy tytułami- wychodzi z założenia, że każdy jest sobie równy, różnica polega tylko w zakresie ich obowiązków.

Z zawodu biotechnolog. Studia ukończyła w 2003 r. na Uniwersytecie Wrocławskim ze specjalizacją Genetyka Molekularna. Ukończyła również studia podyplomowe na kierunku „Zarządzanie Jednostkami Służby Zdrowia” na Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum.

Od 2012 r. pełni również rolę biegłego sądowego z zakresu ustalania ojcostwa i pokrewieństwa biologicznego w okręgu Sądu Okręgowego w Katowicach. Regularnie opracowuje ekspertyzy na zlecenie polskich sądów i prokuratury oraz policji. Jest także pełnomocnikiem zarządu obejmującym swoim zakresem przygotowanie i nadzór nad wdrożeniem Systemu Zarządzania Jakością wg normy PN-EN ISO/IEC 17025, regulującej pracę laboratoriów badawczych. Z testDNA związana od 2004 roku.

Prywatnie żona, mama dwójki dzieci, która lubi pracować w ogrodzie, podróżować na własną rękę i żyć aktywnie.

Dział laboratoryjny

Krystyna Szymczyk
Zastępca Koordynatora Laboratorium, Kierownik ds. Technicznych

Krystyna Szymczyk

Mgr Biotechnologii, Diagnosta Laboratoryjny, Zastępca Koordynatora Laboratorium, Kierownik ds. Technicznych, Biegły sądowy w okręgu Sądu Okręgowego w Katowicach z zakresu ustalania ojcostwa i pokrewieństwa biologicznego.

Od 2012 związana z firmą testDNA. Śmiało można powiedzieć o niej “człowiek orkiestra” Jej mocną stroną jest wielozadaniowość. Dba o prawidłowe działanie laboratorium, wyposażenia i metody badawcze na poziomie gwarantującym jakość i wiarygodność prowadzonych badań. Dba o terminowe realizowanie badań wraz zachowaniem najwyższej jakości. Ustala i realizuje program potwierdzania ważności wyników. Nadzoruje personelem wykonującym badania oraz procedurami laboratoryjnymi. Uczestniczy w badaniach biegłości i certyfikacji laboratorium.

Studia ukończyła w 2011 roku na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W 2017 roku została absolwentką studiów podyplomowych w zakresie analityki medycznej na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Audytor Wewnętrzny Systemu Zarządzania w Laboratorium wg normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02. Od maja 2021 została ustanowiona biegłym sądowym w okręgu Sądu Okręgowego w Katowicach.

Prywatnie miłośniczka książek. Uwielbia podróże i odkrywanie nowych miejsc wraz ze swoimi pociechami.

Ewa Rzeszuto 
Zastępca kierownika działu ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa

Ewa Rzeszuto 

Z wykształcenia biotechnolog (studia ukończyła na Politechnice Śląskiej) oraz absolwentka studiów podyplomowych z zakresu Analityki Medycznej na Śląskim Uniwersytecie Medycznym.  Z testDNA związana jest od 2017 roku.  Na co dzień zajmuje się realizacją testów na ojcostwo i pokrewieństwo a także badań genetycznych na materiale poronnym (ustalenie płci płodu oraz przyczyny poronienia).

Pomimo młodego wieku posiada dużą wiedzę i doświadczenie, którymi chętnie dzieli się z koleżankami a także studentami. Prowadzi zajęcia praktyczne ze studentami Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Jako zastępca kierownika działu ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa w czasie jego nieobecności czuwa nad tym, aby praca przebiegała zgodnie z określonymi procedurami. Uczestniczka wielu szkoleń w tym m.in.:

  • IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa KRIMED „Metody badawcze w kryminalistyce i medycynie sądowej”
  • Szkolenie online w zakresie metod identyfikacji genetycznej zorganizowane przez Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie, Polskojęzyczną Grupę Roboczą (ISFG-PL)
  • I Konferencja Naukowo-Szkoleniowa QF-PCR pt. „Zastosowanie zestawu Devyser Compact v3 do badania aneuploidii wybranych chromosomów u płodu oraz kontaminacji materiałem matczynym”

Na co dzień zagorzała podróżniczka. Zwiedziła wiele niedostępnych regionów świata. Uwielbia aktywny wypoczynek w tym spacery po górach (te łatwiejsze i te całkiem trudne) oraz czytanie książek.

Ewa Wrężlewicz
Diagnosta laboratoryjny

Ewa Wrężlewicz

To diagnosta laboratoryjny z prawdziwym powołaniem. Z testDNA związana jest od 2018 roku. Na co dzień opiekuje się działem diagnostyki medycznej. Dba o to, aby wszystkie badania medyczne takie jak kariotyp, trombofilia, celiakia, testy alergiczne, badania KIR i HLA-C realizowane były nie tylko zgodnie z obowiązującymi procedurami ale także terminowo, a wydawane wyniki były pewne.

Z zawodu jest biotechnologiem. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu Analityki Medycznej. Swoją wiedzą chętnie dzieli się prowadząc zajęcia ze studentami kierunku analityka Medyczna w ramach przedmiotu Praktyczna Nauka Zawodu.

Prywatnie wegetarianka od 14 roku życia i prawdziwa miłośniczka zwierząt. Niedawno adoptowała kolejnego schroniskowego psiaka, dzięki któremu nie może narzekać na nudę ponieważ każdego dnia odbywa kilkugodzinne spacery. Swój wolny czas chętnie spędza również na koncertach i festiwalach muzycznych. Kocha podróże – po ukończeniu studiów wyjechała na dwa lata do USA, gdzie mieszkała ok. 30 min drogi od Nowego Yorku.

Katarzyna Sztajer
Diagnosta laboratoryjny

Katarzyna Sztajer

Studia ukończyła w 2011 roku na wydziale Automatyki Elektorniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach na specjalizacji  Bioinformatyka. W 2017 roku została absolwentką studiów podyplomowych w zakresie analityki medycznej na Wydziale Farmaceutycznym Lubelskiego Uniwersytetu Medycznego.

Z testDNA związana od 2021 roku. Na co dzień realizuje badania z zakresu ustalania ojcostwa i pokrewieństwa a także badania materiału poronnego pod kątem wad genetycznych u płodu, które mogły przyczynić się do poronienia.

Jest audytorem wewnętrznym systemu zarządzania w laboratorium wg normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 .

Oprócz tego pełni również funkcję Kierownika ds. Jakości – Odpowiada za wdrożenie, utrzymanie i stałe doskonalenie systemu zarządzania i zapewnienie skuteczności działalności laboratoryjnej. Prowadzi też nadzór nad szkoleniem pracowników laboratorium w zakresie wykonywania analiz laboratoryjnych. Planuje audyty wewnętrzne  i nadzoruje ich realizację. Odpowiada  za ocenę efektywności szkoleń zewnętrznych, identyfikację odstępstw od systemu zarządzania lub od procedur realizacji działalności laboratoryjnej w tym od umowy z klientem i metod badawczych.

Prywatnie miłośniczka książek.

Anna Leśniowska
Diagnosta laboratoryjny

Anna Leśniowska

Skończyła studia w 2012 roku na kierunku Analityka Medyczna na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. W 2015 r została absolwentką studiów podyplomowych Biologii Molekularnej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Ania jest diagnostą laboratoryjnym z wieloletnim doświadczeniem. Z testDNA związana od 2022 r.

Na co dzień zajmuje się realizacją testów na ojcostwo i pokrewieństwo a także badań genetycznych na materiale poronnym (ustalenie płci płodu oraz przyczyny poronienia).

Prywatnie miłośniczka książek, muzyki oraz aktywnego wypoczynku z rodziną.

Karolina Kordalska
Diagnosta laboratoryjny

Karolina Kordalska

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na kierunku Analityka Medyczna.

Z testDNA związana od 2021r. na stanowisku diagnosty laboratoryjnego. Na co dzień zajmuje się wykonywaniem badań genetycznych takich jak: nietolerancje pokarmowe, diagnostyka alergii, kariotyp czy niepłodność.

Prywatnie miłośniczka psiaków. Karolina określana jest mianem kobiety “która nie może przestać biegać” – pasjonatka biegów długodystansowych oraz jazdy na rowerze. Na swoim koncie ma również udziały w ultramaratonach górskich.

Jeśli już dotrze do mety, regeneracje odnajduje przy filmach science fiction,  snując już w głowie kolejny plan na bieg.

Magdalena Hankus
Biotechnolog

Magdalena Hankus

Pracę w testDNA rozpoczęła w 2022r. Wspiera dział laboratoryjny w zakresie wykonywania badań genetycznych w kierunku nietolerancji pokarmowych oraz leczenia niepłodności.

Z wykształcenia Biotechnolog. Studia pierwszego stopnia ukończyła na wydziale chemicznym na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, natomiast tytuł magistra zdobyła na Politechnice Śląskiej.

Po opuszczeniu laboratorium i otaczających ją technologii relaks odnajduje na grzybobraniu.
Gotowanie to jej druga pasja, w szczególności uwielbia kuchnię włoską i całą kulturę Italii.
Prywatnie ogromna pasjonatka górskich wędrówek, podróży oraz miłośniczka true crime.

Karolina Barańska
Diagnosta laboratoryjny

Karolina Barańska

W 2020 roku ukończyła studia na kierunku Analityka Medyczna na Śląskim Uniwersytecie Medycznym.

Swoją przygodę z testDNA rozpoczęła w tym samym roku. Na stanowisku diagnosty laboratoryjnego zajmuje się realizacją testów na ojcostwo i pokrewieństwo a także badań genetycznych na materiale poronnym (ustalenie płci płodu oraz przyczyny poronienia).

Bierze czynny udział w monitorowaniu ważności wyników, poprzez regularne analizowanie dokładności pomiarów oraz udział w międzynarodowej certyfikacji laboratorium.

Prywatnie miłośniczka książek, dobrej muzyki oraz kuchni włoskiej.

Magdalena Musiorska-Pytka
Diagnosta laboratoryjny

Magdalena Musiorska-Pytka

Z zawodu biotechnolog. Studia ukończyła w 2015 roku na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

W 2017 roku została absolwentką studiów podyplomowych z zakresu analityki medycznej na Śląskim Uniwersytecie Medycznym.

Od 2017 związana z testDNA.

Prywatnie żona i mama dwójki dzieci. Miłośniczka kryminałów, thrillerów i filmów produkcji Marvel Studios.

Dział marketingu

Elwira Posłajko
Dyrektor marketingu

Elwira Posłajko

Z testDNA związana jest od 2008 r. Z radością patrzyła na rozwój laboratorium biorąc też w tym swój czynny udział. Na co dzień czuwa nad szybkim i sprawnym prowadzeniem działań marketingowych. Bierze czynny udział w badaniu potrzeb rynkowych pacjentów i stara się tak opracować produkty, aby stanowiły odpowiedź na nie. Szuka nowych możliwości dotarcia do osób, które mogą być zainteresowane badaniami z oferty testDNA. Uczestniczy też we wprowadzaniu nowych produktów do oferty laboratorium.

Najbardziej cieszy ją fakt, że pozytywne opinie pacjentów pokazują, że to co robimy jako laboratorium przynosi wiele korzyści. Wierzy w to, że naprawdę rozwiązujemy problemy wielu osób.

Wprowadzając nowe produkty zawsze bardzo dokładnie weryfikuje je pod kątem merytorycznym. Nigdy nie zaoferuje klientowi produktu, którego sama nie chciałaby kupić.

Prywatnie mama trzech psich „bąbelków” i jednego ludzkiego. Kocha aktywność fizyczną i swoją pasję realizuje trenując Crossfit.

Magdalena Cygan
Kierownik działu SEO/SEM

Magdalena Cygan

Jak usłyszysz “to zależy” lub “mieli się” to znaczy, że trafiłeś do działu SEO/SEM. Na straży sił i porządku stoi Magdalena Cygan – kierownik działu SEO/SEM.

W firmie określona mianem “cichobieżnego” mistrza obniżania stawek w kampaniach Google Ads i rycerza dzielnie walczącego z Googlem o nasze prawa.

Z branżą SEO/SEM związana od 2008r, która pochłonęła ją w całości. W firmie odpowiedzialna za skuteczne strategie i ciągły rozwój związany z pozycjonowaniem, optymalizacją i prowadzeniem kampanii Google Ads – bez niej nasi klienci nie wiedzieliby, że jeśli najlepsze badania, to tylko w testDNA.

Wbrew rudym włosom, charakteryzuje się ogromną empatią i bijącym spokojem (chociaż za tym spokojem stoi mocny charakter) i odpowiedzialnością. Ciągle stara się rozwijać i wyciągać dla siebie i innych najnowsze smaczki ze świata SEO/SEM.

Każdego dnia stara się, żeby jej wiedza była szersza o nowe rzeczy. Teraz pochłonęły ją kody stron internetowych.

Swoją dociekliwość wykorzystuje także w prywatnym czasie, próbując rozwiązać każdą zagadkę w książkach kryminalnych, które pochłania. Strategię układa także dla piłkarzy podczas oglądania dobrych meczy ze szklaneczką wybornej whisky.

Szczęśliwa mama nastolatka idącego w jej ślady, uczącego się programowania. Jak mówi “genów nie da się oszukać” – przypadek, że znalazła się u nas?

Przemysław Pajka
Młodszy specjalista ds. SEO/SEM

Przemysław Pajka

Nasza firma zdominowana jest przez kobiety. Dlatego, aby odnalazł się w niej mężczyzna musi mieć anielską cierpliwość. Na szczęście ma ją Przemek Pajka – nasz młodszy specjalista ds. SEO/SEM, którego działania pozwalają na to, żeby nigdy nie było słychać narzekania, że wypadliśmy z „top 3”.

Programowanie oraz tworzenie stron internetowych sam nazywa swoją największą pasją, z czego skrzętnie wszyscy korzystają, bo co lepiej pozwala dotrzeć do pacjenta, niż nowoczesna strona internetowa? Swoją wiedzę zdobywał w technikum informatycznym oraz podczas wielogodzinnej, samodzielnej nauki. Żeby była ona przyjemniejsza stworzył grę mobilną, która trafiła do sklepu Play.

Przez swoje introwertyczne usposobienie pierwsze wrażenie sprawia stereotypowego informatyka z memów, jednak czas pozwala dostrzec jego poczucie humoru i pełne pasji życie. Uwielbia się bać (nie tylko spadków w Google) czytając horrory i kryminały. Najlepiej w domku nad jeziorem, który jest jego ostoją. Kolejną rzeczą, która wzbudza jego duże emocje są mecze siatkówki – kto wygra mecz? Zawsze Polska! Dba o to, żeby świat był lepszy oddając regularnie coś od siebie – jest honorowym krwiodawcą.

Martyna Zasada
Młodszy specjalista ds. SEO/SEM

Martyna Zasada

Gdyby określić Martynę jedną cechą, byłaby to z pewnością pracowitość. Martyna Zasada w firmie testDNA pracuje na stanowisku Młodszego specjalisty SEO/SEM.
Jak mówi o nas – firma, która wyznaje ważne dla niej wartości takie jak: szczerość, empatia, niesienie pomocy.

Swoją przygodę z SEO/SEM rozpoczęła właśnie w firmie testDNA, gdzie od najlepszych wciąż się uczy i nadal poznaje tajniki pozycjonowania. Na co dzień wspiera firmę przeprowadzając analizy, optymalizując strony oraz kampanie. Dba o to, aby frazy kluczowe zajmowały jak najwyższe pozycje.
Jak sama przyznaje praca SEO/SEM to wspaniała, niekończąca się opowieść.

Z wykształcenia i pasji – muzyk. Jednak kolejną pasję odnalazła w SEO i to właśnie w tym kierunku prężnie rozwija się zawodowo. Prywatnie miłośniczka gór i sportu. W wolnej chwili uwielbia spędzać czas wraz z rodziną i czworonogiem na wędrówkach górskich. Rodzina jest jej najważniejszą życiową wartością. Fascynatka magicznego świata Harry’ego Pottera.

Katarzyna Białecka
Product Manager

Katarzyna Białecka

Product Managerem opiekujący się badaniem ColoAlert. Odpowiada za zrozumienie potrzeb pacjentów i opracowanie strategii marketingowej i sprzedażowej badania.

Jej celem jest zwiększenie świadomości o nieinwazyjnym badaniu wykrywającym zmiany rakowe i przedrakowe w jelicie grubym – ColoAlert i zachęcenie jak największej liczby osób do profilaktyki raka jelita grubego.

Socjolożka z wykształcenia, miłośniczka nowych technologii (zwłaszcza informatycznych). Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała głównie w branżach informatycznej i medycznej.

Łączy empatię z analitycznym myśleniem i uwagą na szczegóły, dzięki czemu szczególnie chętnie wykonuje różnego rodzaju audyty i przygotowuje strategie.

Fanka łamigłówek, gier planszowych i poznawania nowych miejsc.

Martyna Sowińska
Product manager - badania po poronieniu

Martyna Sowińska

Jej zaangażowanie w pomoc rodzicom po poronieniu i borykającym się z problemem niepłodności trwa od 2015 r.

Głównym celem Martyny jest zapewnienie rodzicom po poronieniu dostępu do badań, które pomogą im zrozumieć przyczyny straty i skutecznie przygotować się do kolejnej ciąży. Jej wiedza i umiejętności w obszarze marketingu pozwalają skutecznie dotrzeć zarówno do rodziców jak i do personelu medycznego, informując ich o dostępnych badaniach oraz o możliwościach wsparcia. Współpraca z klinikami, placówkami medycznymi i fundacjami jest integralną częścią jej pracy.

Prywatnie, pasjonuje się podróżami – jest skutecznym poszukiwaczem tanich biletów lotniczych, a samo podróżowanie jest dla niej jak malowanie obrazu. Woli samodzielnie wybierać kolory, zamiast kupować gotowy obraz ‘all inclusive’.”

Jest szczęśliwym właścicielem uroczego maltańczyka o imieniu Aston, który towarzyszy jej w codziennym życiu i sprawia, że każdy dzień jest jeszcze bardziej radosny.

Tina Pysiewicz
Product Manager - testy prenatalne NIPT

Tina Pysiewicz

Tina to właściwy człowiek, na właściwym miejscu. Z testDNA związana od 2014 roku, obecnie w firmie pełni rolę Product Manager – test NIFTY pro i Prenatal testDNA.
Odpowiada  ze wiele działań i procesów jednocześnie. Szczególnie dbając, o to aby przyszli rodzice uzyskali  wiedzę, na temat stanu zdrowia swojego dziecka już na etapie życia płodowego.

Z wykształcenia  magister biotechnologii, studia ukończyła na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Odbyła praktyki zawodowe w Laboratorium Kryminalistycznym w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Prywatnie miłośniczka lasu i aktywnego wypoczynku blisko natury. Od 2018 roku, zajmuje się profesjonalnie artystyczną fotografią psów i koni – uwieczniając najpiękniejsze ujęcia zwierząt.

Marlena Targowska
Młodszy Specjalista ds. Marketingu

Marlena Targowska

Pierwsze kroki w testDNA stawiała od drugiej strony – będąc pacjentką. Zafascynowana ludzkim podejściem do człowieka, postanowiła rzucić po 11 latach swoją dotychczasową pracę handlowca i zasilić szeregi zespołu. Z testDNA związana od 2020 roku.

Studia magisterskie ukończyła w 2007 r. w Wyższej Szkole Zarządzania i Marketingu ze specjalizacją Zarządzanie firmą i doskonalenia jakości. W tym kierunku realizuje się zawodowo, stale rozwijając swoje kompetencje i pobudzając swoją kreatywność.

Zakres obowiązków, który wykonuje można porównać do wyprawy: morze, góry czy Mazury. Cechuje ją pracowitość, komunikatywność oraz poczucie estetyki.

Wielka miłośniczka teatru oraz dobrego kina. Do pracy idzie tanecznym krokiem – w rytmie zumby, którą uwielbia. Kocha czytać biografie – to z nich czerpie motywację i inspirację w życiu. Jeśli potrzebuje wyciszenia układa puzzle, spaceruje w chmurach lub ze swoim czworonogiem z cappuccino w ręce.

Dominika Patoń
Product Manager - badania na ojcostwo i ustalenie pokrewieństwa

Dominika Patoń

Dominika jest obecnie studentką ostatniego roku na kierunku Marketing i Sprzedaż na Uniwersytecie WSB Merito w Chorzowie. Wkrótce obroni swój licencjat, a jej akademickie zacięcie i pasja do nauki już znalazły odzwierciedlenie w jej życiu.

Do naszego zespołu dołączyła w 2024, wnosząc ze sobą nie tylko świeże spojrzenie, ale i doświadczenie. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie wieloletnie doświadczenie w różnych branżach od gastronomii po Marketing, z którym jest związana od 2021. W testdDNA obejmuje stanowisko Product Manager w zakresie badań na ojcostwo i ustalenie pokrewieństwa.

W życiu kieruje się zasadą: “Lepiej żałować, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało” – to żywy dowód na to, że jej determinacja i odwaga w dążeniu do celu są jej kluczem do sukcesu.

Prywatnie jest zapaloną miłośniczką jazdy na rowerze, kocha nie tylko spokojne trasy leśne, ale adrenalinowe trasy enduro. Wciąż poszukuje nowych wyzwań i nie boi się wychodzić poza swoją strefę komfortu. Dominika jest również na bieżąco z najnowszymi trendami i wydarzeniami, które śledzi na YouTube i TikToku, zamiast tradycyjnej telewizji. W wolnej chwili uwielbia słuchać podcastów psychologicznych.

Dział sprzedaży

Marek Kalus
Dyrektor Sprzedaży

Marek Kalus

Marek zarządza w testDNA Biurem Obsługi Klienta oraz Działem Sprzedaży – czyli wszędzie tam, gdzie ma miejsce kontakt z pacjentem.

Dba o to, by poziom obsługi był na jak najwyższym poziomie, a Konsultanci stale rozwijali swoje umiejętności. W pracy równie ważne są dla niego realizacja powierzonych zadań, jak i dobra atmosfera w zespole. Stawia na aktywne słuchanie, rozwiązywanie problemów i współpracę. Jego firmowe biurko z racji ilości ustawionych kwiatków zostało ochrzczone mianem „przylądka dobrej nadziei”.

Z wykształcenia jest biotechnologiem, ukończył również studia podyplomowe z zakresu j. angielskiego w zastosowaniu specjalistycznym oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Od wielu lat związany z branżą medyczną i farmaceutyczną, swoje doświadczenia zdobywał w Polsce i za granicą.

Hobbystycznie jeździ na rowerze, gotuje i eksperymentuje kulinarnie. Interesuje się psychologią i rozwojem osobistym.

Barbara Dębowska
Kierownik działu medycznego.

Barbara Dębowska

Wiemy, jak ważna dla pacjentów jest dostępność. Dlatego jeśli nie możemy odebrać telefonu, ponieważ prowadzimy inną rozmowę, masz pewność, że do Ciebie oddzwonimy! Nad tym, aby każdy telefon był odebrany, a konsultacja przebiegała na najwyższym poziomie i pacjent czuł się zaopiekowany czuwa m.in. Basia – kierownik działu medycznego.

Z testDNA związana od 2017 roku. Zaczynała jako konsultant medyczny, dlatego doskonale wie, jak ta praca wygląda i z jakimi problemami zgłaszają się do nas pacjenci. Na co dzień oprócz nadzorowania pracy swojego działu również rozmawia z pacjentami i stara się rozwiązywać ich problemy.

Jest perfekcjonistką. Lubi, kiedy wszystko jest poukładane, ale jednocześnie procedury nie przysłaniają jej człowieka, który jest po drugiej stronie słuchawki.
Prywatnie kocha podróże – te małe i te duże. Spełniona matka i żona. Ceni sobie spokój i czas spędzony przy dobrej książce

Magda Łyźniak
Kierownik zespołu konsultantów medycznych. Dział badań ojcostwa i pokrewieństwa biologicznego Dział nietolerancji pokarmowych i alergii

Magda Łyźniak

Poznajcie Magdę Łyźniak – niezwykłą kobietę, która w testDNA pełni funkcję kierownika działu badań ojcostwa, pokrewieństwa oraz alergii i nietolerancji pokarmowych.
Jej historia to prawdziwa inspiracja dla wszystkich, którzy pragną osiągnąć sukces zawodowy, nie tracąc równocześnie radości z życia.
Magda, zawsze z uśmiechem na twarzy, przesiąknięta pozytywnym nastawieniem, emanuje energią i optymizmem, którymi zaraża wszystkich wokół. Dla niej szklanka zawsze jest do połowy pełna, a każde wyzwanie to kolejna okazja do nauki i rozwoju.

Jej przygoda z testDNA rozpoczęła się w 2007 roku. Przemierzając pełną zakrętów drogę sukcesu, początkowo w dziale administracji, potem w sprzedaży i obsłudze pacjentów. Te różnorodne doświadczenia sprawiły, że zna testDNA od podszewki, rozumiejąc każdy proces i związek między działami. Teraz jako kierownik, jej zadaniem jest nie tylko zarządzanie czteroosobowym zespołem, ale także kształtowanie procesów sprzedażowych oraz doskonalenie umiejętności swoich ludzi.

Jej tajemnicą sukcesu jest nie tylko umiejętność słuchania, ale przede wszystkim empatia, która pozwala jej budować silne relacje zarówno wewnętrznie, jak i z Pacjentami.

Magda to nie tylko doskonała specjalistka – to także twarz i głos testDNA. Jej charyzma i wiedza przyciągnęły uwagę mediów, a ona stała się gościem wielu wywiadów prasowych, w tym prestiżowego Newsweeka. To jednak nie wszystko!

Zobaczyć ją można było również w popularnym programie telewizyjnym TVN Style, “Stylowy magazyn”. Tam, przed kamerami, Magda czuje się jak ryba w wodzie, emanując pewnością siebie i pasją do tego, co robi.

Jej życie prywatne jest równie pasjonujące jak jej kariera. Magda jest nie tylko utalentowaną profesjonalistką, ale również żoną Marcina i kochającą mamą Stasia. W wolnych chwilach wraz ze swoimi chłopakami uwielbia wyruszać na leśne spacery, przejażdżki rowerowe i oddawać się słuchaniu ulubionej muzyki. To tam znajduje spokój i inspirację.

Marzena Matkowska
Kierownik Biura Obsługi Klienta

Marzena Matkowska

Z testDNA związana od 2009 roku. Marzena to „ kobieta pracująca, żadnej pracy się nie boi “, miała przyjemność obejmować opieką różne działy i wykonywać wiele zróżnicowanych zadań. Aktualnie obejmuję stanowisko: Kierownika Biura Obsługi Klienta.

Z pracy czerpie dużo satysfakcji i przyjemności. W ludziach ceni sobie otwartość, szczerość, a także odnoszenie się do siebie z szacunkiem.

Studia ukończyła w 2009  r. na Akademii Ekonomicznej (specjalizacja „Marketing na rynkach krajowych oraz międzynarodowych”). Uczestniczka licznych szkoleń i  kursów związanych ze sprzedażą oraz zarządzaniem zespołem.

W firmie krąży legenda, że jej  oku nic nie umknie – spostrzegawczość i wnikliwa analiza to jej drugie „imię”. Nawet jeśli na horyzoncie pojawi się jakiś problem, to zawsze znajdzie trafne rozwiązanie. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych.

Prywatnie żona i mama Pawełka. Uwielbiam aktywnie spędzać czas z rodziną – wyjazdy pod namioty, pływanie, wędrówki górskie oraz jazdę na rowerze. W niedalekiej przyszłości planuje zwiedzić rowerem całe wybrzeże. Miłośniczka książek branżowych i psychologicznych.

Daria Stuchlik
Konsultant  Medyczny

Daria Stuchlik

Każdy pacjent trafiający do naszego Laboratorium musi poczuć się w pełni zaopiekowany. Daria – konsultantka działu medycznego, związana z testDNA od 2017, dzięki wieloletniemu doświadczeniu w bezpośrednim kontakcie z Pacjentem potrafi idealnie o to zadbać.

W kwestii badań genetycznych z dziedziny medycznej dla kobiet planujących ciążę, ale również będących po stracie, czy pacjentów z najróżniejszymi dolegliwościami, działa metodycznie i kompleksowo. Sama mówi o sobie, że robi to „od A do Z”. Jest zwolenniczką łączenia podejścia empatycznego z technicznym, co sprawia że pacjent czuje się objęty pełną opieką i dokładnie wie, jak powinien krok po kroku postępować.

Jej motto w pracy, to: „Rozmawiaj i postępuj z klientem tak, jakbyś sam jako klient chciałbyś zostać potraktowany…I się tak nie pusz – po drugiej stronie też jest człowiek!”.

Daria pochodzi ze Śląska i jak niemal każdy rodowity mieszkaniec tego regionu, jest z tego dumna – ‘bo godoć tyż trza umić’.

W życiu codziennym lubi rozmaite, często nieco przeczące się ze sobą rzeczy tj.: parzoną kawę z mlekiem i cukrem oraz mocną, gorzką yerbę. Spokojne grzybobranie, a także przypływ adrenaliny podczas jazdy na motocyklu, czy snowboardzie. Jest degustatorką kraftowych piw oraz klasycznych, domowych kompotów. Uwielbia planować i mieć zachowany porządek, podobnie jak spontaniczne wypady ‘tu i teraz – gdzieś za miasto’. Lubi ryzyko (w grze w pokera) oraz stabilność (w związku).

Ogólnie Daria lubi w życiu balans, więc to chyba nie przypadek, że jest zodiakalną wagą.

 

Barbara Adamczyk
Konsultant Medyczny

Barbara Adamczyk

Magister inżynier Technologii Chemicznej w zakresie technologii polimerów i tworzyw sztucznych na Politechnice Śląskiej

Przez wiele lat pracowała w UPC Polska na wielu stanowiskach, od Konsultanta Ogólnopolskiego Biura Obsługi Klienta, poprzez Młodszego Specjalistę ds. Rozliczeń do Doradcy ds. Klientów Biznesowych, rozwijając swoje umiejętności i ucząc się czegoś nowego.

Obecnie od 2021 związana z testDNA jako Konsultant Medyczny – opiekując i doradzając pacjentom. Basię cechuje ogromna swoboda komunikacji oraz wrażliwość na ludzką krzywdę. Potrafi uważnie słuchać, okazywać wsparcie. Niezwykle ceni sobie wysoką jakość obsługi klienta.

Prywatnie miłośniczka książek – lubi mrożące krew w żyłach wrażenia i rozwiązywanie zagadek. Ogromną przyjemność czerpie z kryminałów, thrillerów prawniczych oraz fantastyki.

Jeśli tylko znajdzie chwilę – szczęcie znajduje chodząc po górach, spędzając czas z rodziną i przyjaciółmi.

 

Katarzyna Drab
Konsultant Medyczny

Katarzyna Drab

Od 2016 roku, nieprzerwanie związana z testDNA. Z ogromnym zaangażowaniem i wsparciem, świadczy kompleksową opiekę oraz doradztwo pacjentom, dbając o jak najwyższe standardy obsługi.
Pacjenci w kontakcie z Kasią “czują się jak pod anielskimi skrzydłami” na każdym etapie: od zlecenia po realizacje badania.

Swój wolny czas kocha spędzać aktywnie z rodziną i przyjaciółmi. Uwielbia wyjazdy na narty, pod namioty, na rowery, na kajaki, w góry. Każdy dzień urlopu planuję tak, aby go ciekawie wykorzystać i zdecydowanie co roku ma go za mało.

Kasia to entuzjasta kulinarna – kocha dobre restauracje i pyszne jedzenie. Jej cechą jest wrażliwość na naturę i estetykę, kocha rośliny i ich pielęgnacje – na swoim biurku w firmie ma „ prawdziwą dżunglę”

Izabella Domurat
Zastępca kierownika działu medycznego

Izabella Domurat

Aby osiągnąć mistrzostwo w obsłudze Pacjentów trzeba połączyć w sobie ogromną empatię, siłę i odwagę. Wszystkimi tymi cechami charakteryzuje się Iza – zastępca kierownika działu medycznego. Na co dzień obsługuje naszych pacjentów, a także dba o organizację działu wraz z Basią.

Dzięki temu, że jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, a także dzięki już wieloletniemu doświadczeniu w firmie nie ma dla niej rzeczy niemożliwych i jest w stanie rozwiązać każdy problem Pacjenta.

Swoją niezłomną siłę codziennie wzmacnia dzięki swojej największej pasji czyli treningom siłowym. Jest ogromną miłośniczką sportów sylwetkowych i codziennie udowadnia, że wbrew powszechnie znanemu powiedzeniu to kobiety są tą silniejszą płcią. I niczego się nie boi, łącznie ze skokiem ze spadochronu.

To, że Iza jest odważna udowadniają także jej pasje takie jak lotnictwo. W najbliższym czasie planuje omijać katowickie korki dzięki temu, że do pracy będzie samodzielnie przylatywać swoim samolotem, ponieważ planuje kurs na pilota.

Paulina Turek
Konsultant  Medyczny

Paulina Turek

Aby móc skutecznie pomóc Pacjentowi trzeba jednocześnie być delikatnym i bardzo precyzyjnym. Zakres problemów, z jakimi spotykają się nasi konsultanci jest ogromny. I taka właśnie jest Paulina – konsultantka w dziale badań medycznych.

Te cechy wykształciła w sobie dzięki wieloletniej karierze łyżwiarki figurowej. Do dnia dzisiejszego cechuje ją ogromna determinacja i chęć zdobywania wiedzy. Jednocześnie studiuje kierunek medyczny i kosmetologię.

Paulina kocha wszystko co słodkie i zawsze wie, do kogo się uśmiechnąć, żeby załapać się na firmową krówkę. Albo dwie. Ewentualnie całą garść.

Po pracy uwielbia spędzać czas ze znajomymi, szczególnie na podróżach. Jednak czasem potrzebuje chwili dla siebie i wtedy w jej ręce wpadają książki, które również uwielbia.

Karina Niemier
Konsultant  Medyczny

Karina Niemier

Z testDNA związana od 2016 roku. Pacjenci podkreślają jej ogromną wiedzę merytoryczną i empatyczne podejście, które pozwala im się otworzyć i czuć swobodnie w rozmowie.

Jak sama mówi dzieli się zdobytą wiedzą z pacjentami spełniając swoją misję – wewnętrzną potrzebę niesienia pomocy i poczucia bycia potrzebną. Nie straszne jej nawet najtrudniejsze tematy. Zawsze z dużym zaangażowaniem stara się pomóc pacjentom w rozwiązywaniu ich problemów.

Chętnie uczestniczy w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych wiedząc, jak ważna dla pacjentów jest szeroka wiedza osoby, z którą rozmawiają.

Prywatnie niezwykle pogodna i pozytywna osoba. Swoim uśmiechem zaraża wszystkich. Mama dwójki rozbrykanych dzieci i „Pańcia” dwóch psów.  Wolny czas spędza na okiełznaniu pociech, a jak jeszcze trochę tego wolnego czasu zostanie relaksuje się na rodzinnych wypadach w towarzystwie psiaków, przejażdżkach rowerowych czy dobrej książce.

Joanna Musiał
Zastępca Kierownika działu badań ojcostwa i pokrewieństwa biologicznego oraz nietolerancji pokarmowych i alergii

Joanna Musiał

Z testDNA związana od 2015 roku. W firmie pełni funkcje Zastępcy kierownika zespołu konsultantów medycznych w dziale badań ojcostwa i pokrewieństwa biologicznego oraz nietolerancji pokarmowych i alergii.

Jej otwartość, empatia oraz zaangażowanie sprawiają, że przyciąga do siebie ludzi jak magnes.

W życiu twardo stąpa po ziemi. Słowo, które dla niej nie istnieje – to „ problem”, zawsze ma przygotowany plan B. Wyznaje zasadę „Jak nie drzwiami, to oknem”.

Prywatnie – otacza się gronem zaufanych ludzi z którymi uwielbia spędzać wolny czas. Kocha czytać romanse, a ulubiony gatunek filmu to wyciskacz łez lub triller. Prowadzi aktywny tryb życia: narty, rower, spacer, czy podróże po świecie. To dla niej doskonała forma relaksu.

Marcin Kliś
Konsultant medycznym w dziale ojcostwa i pokrewieństwa

Marcin Kliś

Od 2019 roku w testDNA rozwiązuje problemy pacjentów w dziale ojcostwa, pokrewieństwa jak i spraw medycznych.

Lubi bywać w sądach, ale po właściwej stronie. Codzienne znajduje sposób na dyskretne rozwiązania i pomoc swoim pacjentom.

Poranny ptaszek – zawsze jest pierwszy w biurze. Jednak, żeby miał na to energię potrzebuje kawy – i to pitej z kubka tak dużego, że większość ludzi nie nazwałoby tego kubkiem, a już wiadrem.

Marcina można porównać do sławnego podróżnika Wojciecha Cejrowskiego. Uwielbia chodzić boso i cechuje go ogromna ciekawość świata.

Prywatnie wielki miłośnik podroży, obcowania z przyrodą i górskich wypraw.

Office

Marta Chmiel
Office Manager

Marta Chmiel

To kobieta, która potrafi mieć głowę na karku –  jest zaradna, rozsądna, wielozadaniowa. Czuwa nad prawidłowym działaniem całego biura, szuka tańszych i lepszych rozwiązań, współpracuje z firmami zewnętrznymi. Stara się, żeby niczego nie zabrakło – od długopisu, poprzez kawę, czy dostęp do Internetu.

Z testdna związana od 2019 na stanowisku Office Manager.

Obecnie studiuje Administrację Publiczną na Akademii Górnośląskiej – jak sama twierdzi: “zachciało mi się na stare lata”.

Wielka miłośniczka roślin – ma ich ponad 100, a ich kolekcja stale rośnie. Poświęca im dużo uwagi, pielęgnując, podlewając i walcząc ze szkodnikami, jeśli pojawią się na horyzoncie.

Kocha aktywnie spędzać swój wolny czas: jazda konno, wycieczki z przyjaciółmi za miasto, czy trening siłowy.

Siłownia to dla niej doskonale miejsce, gdzie nie tylko dba o dobrą formę, ale kształtuje swoją siłę, charakter i determinacje, którą wykorzystuje w codziennej pracy.

Natalia Gała
Kierownik działu administracji i księgowości

Natalia Gała

Natalia z testDNA związana jest od 2014 roku. W firmie pełni funkcje kierownika działu administracji i księgowości.
Nadzoruje pracę swojego zespołu, koordynując i zapewniając jego właściwe funkcjonowanie poprzez realizacje zamówień zestawów dla klientów i kontrahentów, przekazywanie wyników, aby pacjent otrzymał je na czas.

W codziennej pracy prowadzi również sprawy księgowe i nadzoruje ich realizację. Dba o prawidłowy obieg dokumentów oraz komunikację między poszczególnymi działami. Przygotowuje analizy i tworzy kalkulacje na wewnętrzne potrzeby firmy oraz pilnuje płatności pomiędzy nami, a klientami czy kontrahentami.
Współpracuje również z programistami, zlecając im wdrażanie projektów, których głównym celem jest usprawnienie pracy w firmie.

Prywatnie kocha poznawać świat. Lubi podróże tańszym kosztem, co pozwala jej zwiedzać jak najwięcej. Plażing w wersji “all inclusive” nie jest dla niej. Najlepiej jeśli podróż odbywa się autem – wtedy może zatrzymać się kiedy tylko chce i dojechać w niemal każde miejsce.

Lubi koncerty oraz spędzać czas wśród ludzi. Prawdziwa miłośniczka rękodzieła: tworzy lasy w słoiku, makramy i inne kreatywne rzeczy. To dla niej doskonały sposób na przetrwanie zimy, której jak twierdzi nie lubi.

Współpracują z nami

Dr n. med. Ewa Kostyk

Dr n. med. Ewa Kostyk

Posiada specjalizacje w dziedzinie genetyki klinicznej i pediatrii.

Wiele lat pracowała w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym, zdobywając wiedzę i doświadczenie również na stażach zagranicznych. Regularnie pogłębia swoja wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach naukowych.

Jako lekarz – praktyk zajmuje się poradnictwem genetycznym w pełnym zakresie, obejmującym analizę wywiadu i rodowodu, danych klinicznych, planowanie i interpretację wyników badań genetycznych.

Konsultuje pacjentów w każdym wieku.

Dokłada starań, aby Pacjenci/Rodzice pacjentów brali aktywny udział w decyzjach diagnostycznych.

dr n. med. Renata Posmyk
Specjalista genetyki klinicznej

dr n. med. Renata Posmyk

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku w 1999r.

Odbyła wymagane staże krajowe i zagraniczne oraz kursy specjalistyczne, a w roku 2007 zdała egzamin specjalizacyjny z zakresu genetyki klinicznej.

Członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka.

W latach 2001–2009 była asystentem/wykładowcą w Zakładzie Genetyki Klinicznej UMB oraz lekarzem w Poradni Genetycznej UDSK.

Od 2009 roku pracuje w Poradni Genetycznej „Genetics”, gdzie przyjmuje ponad 2000 pacjentów rocznie.

Ponadto konsultuje noworodki w oddziałach noworodkowych, udziela porad pacjentom onkologicznym oraz pacjentom zmagającym się z problemem niepłodności i utraty ciąż.

W 2015 roku obroniła pracę doktorską „Częstość występowania mutacji założycielskich w obrębie genu BRCA1 w populacji kobiet chorych na raka piersi w województwie podlaskim”.

Od 2019 roku kierownik Zakładu Genetyki Klinicznej UMB oraz konsultant wojewódzki w dziedzinie genetyki klinicznej (woj. podlaskie).

Pasjonatka dysmorfologii i rozpoznawania zespołów rzadkich u dzieci i dorosłych. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w szkoleniach, kursach i konferencjach.

Uwielbia podróże, zabytki, piękno przyrody i poznawanie nowych smaków kulinarnych, które z przyjemnością odtwarza w ramach relaksu we własnej kuchni i degustuje z rodziną i przyjaciółmi

lek. Beata Kozak-Klonowska
Specjalista genetyki klinicznej

lek. Beata Kozak-Klonowska

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku.

Członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka. Rezydentura w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, tytuł specjalisty uzyskała w 2008 r.

Od 2001 roku pracuje w Poradni Genetycznej w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach.

Zainteresowania zawodowe to nowotwory dziedziczne oraz opieka nad osobami wysokiego/podwyższonego ryzyka zachorowania oraz diagnostyka niepowodzeń rozrodu.

Kontakt z pacjentem jest dla mnie nieustanną motywacją do podnoszenia swoich kwalifikacji .

Dr hab. n. med. Marcin Wiecheć
Specjalista położnictwa i ginekologii

Dr hab. n. med. Marcin Wiecheć

Ukończył Wydział Lekarski Uni­w­er­sytetu Jagiel­lońskiego w 1998 r.  Posi­ada cer­ty­fikaty kom­pe­tencji w zakre­sie:

  • ultra­sono­grafii Pol­skiego Towarzystwa Ultra­sono­graficznego;
  • badań ultra­sono­graficznych między 11–13+6 — prze­siewowych pod kątem aber­racji chro­mo­so­mowych i opóźnienia wzrostu płodu — Fun­dacja Medy­cyny Płodowej;
  • pro­ce­dur inwazyjnych w ciąży,
  • badań dopplerows­kich u płodu, oceny ultra­sono­graficznej szyjki macicy –Fun­dacja Medy­cyny Płodowej.

Pra­cował jako lekarz spec­jal­ista (Spe­cial­ist Reg­is­trar) w Odd­ziale Medy­cyny Płodowej (Cen­tre of Fetal Care), Impe­r­ial Col­lege Health­care, Queen Charlote’s and Chelsea Hos­pi­tal, Lon­dyn, Wielka Bry­ta­nia (2008-2009r.).

Jego wkład w międzynarodową dydaktykę został doceniony i jako jedyny Polak jest członkiem International Faculty of ISUOG.

Od 2014 r. Przewodniczący Sekcji Ginekologii, Położnictwa i Diagnostyki Prenatalnej Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.

Dodatkowe informacje:

  • Odbył staże doskon­alące w: Odd­ziale Medy­cyny Płodowej w King’s Col­lege Hos­pi­tal w Lon­dynie (Har­ris Birthright Research Cen­tre for Fetal Med­i­cine) (2009r.); Yale Uni­ver­sity. Fetal Mater­nal Med­i­cine Depart­ment, New Haven, Stany Zjed­noc­zone (2006r.); Ten­nessee Woman’s Care Ultra­sound Office, Nashville, Stany Zjed­noc­zone (2006r.)
  • Ukończył 3 pod­sta­wowe i 17 zaawan­sowanych kursów w zakre­sie ultra­sono­grafii położniczo-ginekologicznej w kraju oraz m.in. w Czechach, Stanach Zjed­noc­zonych, Wielkiej Bry­tanii i Włoszech;
  • Autor i współau­tor 19 pub­likacji w zakre­sie położnictwa, ginekologii i ultra­sono­grafii; współau­tor dwóch rozdzi­ałów w podręcznikach; współautor nowoczesnych narzędzi dydaktycznych;
  • Posi­ada doświad­cze­nie w pody­plo­mowej dydak­tyce ultra­sono­graficznej (przeprowadził ponad 80 warsztatów): Medy­czne Cen­trum Ksz­tałce­nia Pody­plo­mowego Uni­w­er­sytetu Jagiel­lońskiego, Roztoczańska Szkoła Ultrasonografii; współzałożyciel Małopol­s­kich Warsz­tatów Ultra­sono­grafii, prowadził zajęcia w ramach Wiedeńskiej Szkoły Ultra­sono­grafii Trójwymi­arowej; Szkoły Ultra­sono­grafii im. Ian’a Don­alda;
  • Członkostwo w Towarzystwach Naukowych: Pol­skie Towarzystwo Ultra­sono­graficzne, Pol­skie Towarzystwo Gineko­log­iczne, Między­nar­o­dowe Towarzystwo Ultra­sono­grafii w Położnictwie i Ginekologii (ISUOG), Amerykański Insty­tut Ultra­sono­grafii w Medy­cynie (AIUM), Między­nar­o­dowa Grupa Skriningu Prenatalnego;
  • Jego zainteresowania medyczne dotyczą głównie: wczesnych badań anatomicznych i wczesnych badań serca płodu w późnym pierwszym trymestrze; badań serca płodu; nefrostomii wewnątrzmacicznej w zakresie wodonercza olbrzymiego u płodu; skriningu w kierunku aberracji chromosomowych; biopsji kosmówki; diagnostycznych badań trójwymiarowych; ultrasonografii ginekologicznej i onkoginekologicznej; diagnostyki i terapii powikłań ciąży bliźniaczej.
Dr n. med. Artur Dobosz genetyk
Genetyk

Dr n. med. Artur Dobosz genetyk

Dotychczasowe doświadczenie oparte jest na diagnostyce i udzieleniu kompleksowych porad genetycznych ponad 1.000 pacjentom.

Na co dzień pracuję w Poradni Genetycznej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Dodatkowo zajmuję się badaniami naukowymi nad podłożem genetycznym wad serca u dzieci z zespołem Downa.

Prowadzi zajęcia ze studentami i wykłady dla przyszłych specjalistów z dziedziny genetyki.

Anna Wietrzykowska
Psycholog, psychoterapeuta pracujący w nurcie psychoterapii systemowej.

Anna Wietrzykowska

W gabinecie psychoterapeutycznym udziela psychologicznej pomocy okołoporodowej.

Towarzyszy pacjentom zmagającymi się z problemami niepłodności, po doświadczeniu niepowodzeń położniczych (poronienie, martwy poród, terminacja ciąży), w trakcie korzystania z metod wspomaganego rozrodu (in vitro/inseminacja/dawstwo gamet/adopcja zarodka), na etapie ciąży i po porodzie.

Wspiera pary po zakończonym procesie starań o dziecko, u których leczenie nie zakończyło się pojawieniem ciąży lub przystępujących do procedury adopcyjnej.

Członek Nadzwyczajny Wielkopolskiego Towarzystwa Psychoterapii Systemowej (WTTS).

Ukończyła Kurs Podstawowy i Zaawansowany WTTS, Kurs Pierwszego Stopnia Racjonalnej Terapii Zachowania w Centrum Psychoterapii Integralnej, Pierwszy Stopień Szkolenia EMDR organizowanym przez Polskie Towarzystwo Terapii EMDR, ukończyła warsztat wprowadzający do metody Somatic Experiencing w Instytucie Psychoterapii Psychosomatycznej, jest po szkoleniu z Pracy z osobą w żałobie: Nowe perspektywy organizowanym przez Instytut Dobrej Śmierci i studiach podyplomowych z Seksuologii Klinicznej (obecnie w trakcie procesu certyfikacji seksuologa klinicznego w Polskim Towarzystwie Seksuologicznym).

 

Dr n. med. Grzegorz Południewski
Specjalista ginekologii i położnictwa

Dr n. med. Grzegorz Południewski

Do 2000 roku zatrudniony jako adiunkt w Instytucie Położnictwa i Ginekologii. Absolwent Akademii Medycznej w Białymstoku.

Autor publikacji i książek skierowanych do młodzieży dotyczących zakresu zdrowia seksualnego i antykoncepcji oraz promocji zdrowia.

Aktualnie prowadzi prywatną praktykę lekarską.

Zainteresowania zawodowe to przede wszystkim antykoncepcja, nowoczesne prowadzenie ciąży, profilaktyka nowotworów czy też leczenie niepłodności. Propagowanie wiedzy z obszaru zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego.

Lek. med. Iwona Płowaś
Specjalista genetyki klinicznej, Specjalista neurologii, pediatra

Lek. med. Iwona Płowaś

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi.

Do 2010 r asystent w Zakładzie Genetyki Klinicznej UMŁ oraz lekarz w Poradni Genetycznej USK nr 3.

W 2000 r. otrzymała tytuł pediatry, w 2006 r tytuł specjalisty genetyki klinicznej oraz w 2017 r. tytuł specjalisty neurologii.

Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w szkoleniach, kursach i konferencjach. Obecnie czynnie pracująca jako neurolog i genetyk kliniczny, zarówno w lecznictwie zamkniętym jak i otwartym.

Dr hab. n. med. Marek Olakowski
Gastroenterolog, chirurg, członek Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego

Dr hab. n. med. Marek Olakowski

Dr hab. n. med. Marek Olakowski to doświadczony lekarz specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu chorób jamy brzusznej i układu pokarmowego. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach i posiada specjalizacje z chirurgii ogólnej oraz gastroenterologii. Od ponad 30 lat pracuje w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym (UCK) Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Dzieli się także swoją wiedzą i doświadczeniem ze studentami medycyny.

Autor licznych publikacji naukowych zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Zajmuje się leczeniem takich chorób jak m.in. refluks żołądkowo-przełykowy, choroba wrzodowa, choroby trzustki, nowotwory jelita grubego czy trzustki. Jego specjalizacja połączona z doświadczeniem zawodowym pozwala mu na kompleksową opiekę nad pacjentami cierpiącymi na różnego rodzaju schorzenia układu pokarmowego.

Dr n. med. Grzegorz Boryczka
Członek Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii oraz Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach

Dr n. med. Grzegorz Boryczka

Dr n. med. Grzegorz Boryczka (Specjalista Chorób Wewnętrznych, Gastroenterolog) jest wykwalifikowanym specjalistą zajmującym się diagnostyką i leczeniem schorzeń układu pokarmowego.

Posiada bogate doświadczenie w dziedzinie gastroenterologii i hepatologii. Jego specjalizacje obejmują diagnozowanie i leczenie m. in. chorób takich jak refluks żołądkowo-przełykowy, choroba wrzodowa, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, rak jelita grubego, zespół jelita drażliwego, choroby trzustki, choroby wątroby.

Jako Adiunkt w Katedrze Gastroenterologii i Hepatologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach naucza studentów medycyny, prowadzi badania naukowe, publikuje w czasopismach medycznych naukowych. Każdego roku uczestniczy w krajowych, międzynarodowych zjazdach, konferencjach i kongresach poświęconych gastroenterologii i hepatologii.

Back to Top