Kiedy widzisz dwie kreski na teście ciążowym to najczęściej się cieszysz. Chodzisz na badania, dbasz o siebie. Układasz sobie w głowie jak to będzie zaraz wyglądało, co się zmieni w twoim życiu. Niestety czasami ciąża kończy się wcześniej niż powinna. Dowiadujesz się, że poroniłaś. Jednak nie każdy szpital mówi co dalej, nie mówi jakie badania martwego płodu możesz zrobić.
Jakie badania po obumarciu płodu?
Najważniejszym badaniem po obumarciu płodu jest badanie genetyczne. Ponieważ aż 60 – 80% poronień wynika z chorób genetycznych takich jak: zespół Downa, zespół Edwardsa. Badania te mogą przyśpieszyć diagnostykę poronień. Można również wykonać badanie na trombofilię wrodzoną. Trombofilia to wrodzona skłonność do nadkrzepliwości. Kolejnymi ważnymi badaniami są badania hormonalne takie jak: panel tarczycowy, prolaktyna, progesteron, estradiol, FSH i LH. Ważne są również badania immunologiczne, czyli wady w funkcjonowaniu układu odpornościowego. Na samym końcu można również wykonać badania wirusowe takie jak: toksoplazmoza, cytomegalia, chlamydioza, różyczka. Można również wykonać badania płci płodu po poronieniu.
Badanie genetyczne po obumarciu płodu – umów wizytę w placówce
Termin wizyty w placówce możesz umówić wygodnie przez poniższy formularz on-line. Wybierz rodzaj badania oraz dogodny termin. Po zarezerwowaniu terminu nasz konsultant skontaktuje się z Tobą telefonicznie w celu potwierdzenia wizyty.
Umów badanie
Na czym polega analiza wykonywanych badań martwego płodu?
Analiza wykonywanych badań martwego płodu polega na badaniach genetycznych odpowiednio pobranego materiału. Wykonuje się badania, które mogą ustalić przyczynę poronienia oraz czy jest możliwość donoszenia zdrowej ciąży.
Dlaczego po poronieniu warto wykonać badanie martwego płodu?
Po poronieniu warto wykonać badania martwego płodu, aby poznać przyczynę poronienia. Ustalenie przyczyny pozwoli nam zapobiec kolejnym takim wydarzeniom. Można poznać przyczynę oraz zacząć odpowiednie leczenie. Badania płci warto wykonać, żeby zarejestrować dziecko w urzędzie stanu cywilnego, zrobić pogrzeb po poronieniu oraz skorzystać z skróconego macierzyńskiego, żeby poradzić sobie z emocjami.